Choroby zakaźne - grypa, katar, przeziębienie i zapalenia

CHOROBY
PORADY
WARTO ZOBACZYĆ:
  • Lekarski24.pl - miejsce z informacjami o chorobach które najczęściej dotykają nasz organizm.
  • Boli-brzuszek.com.pl - serwis o najpopularniejszych chorobach układu pokarmowego.
LEKI NA PRZEZIĘBIENIE

LEKI NA KATAR I ZAPCHANE ZATOKI

Ibuprom Zatoki

IBUPROM ZATOKI

Skład: 200 mg ibuprofenu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, zmniejszające ilość wydzieliny, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, drażniające przewody nosowe, udrażniające zatoki oboczne nosa.

Cena: od około 11 zł.

Wskazania: leczenie doraźne objawów towarzyszących przeziębieniu i grypy, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe, bóle i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka.

Działania niepożądane: zgaga, nudności, wymioty, wzdęcia, niestrawność, zaparcia, biegunki, ból głowy, zawroty głowy, ból w nadbrzuszu, bezsenność, nadpobudliwość, pokrzywka, świąd, wysypka, zatrzymywanie płynów oraz obrzęk, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, podwyższenie częstotliwości skurczów serca, zaburzenia smaku, nadciśnienie, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, drżenie mięśni, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia hematologiczne, niewydolność nerek.

Ciąża i karmienie piersią: ciąża oraz karmienie piersią stanowią przeciwwskazanie do stosowania leku.

Acatar

ACATAR

Skład: pseudoefedryny chlorowodorek 60 mg, triprolidyny chlorowodorek 2,5 mg, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, laktoza bezwodna, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.

Działanie: zmniejszenie obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych, udrażnianie nosa, zmniejszanie ilości wydzieliny z nosa, zmniejszanie kichania, zmniejszanie świądu nosa.

Cena: od około 12 zł.

Wskazania: łagodzenie objawów towarzyszących zapaleniu błony śluzowej nosa, doraźnie w przypadkach alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Działania niepożądane: objawy hamowania lub pobudzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego, senność, zaburzenia snu, omamy, wysypka, świąd, przyspieszenie czynności serca, uczucie suchości w jamie ustnej, gardle oraz nosie, zatrzymanie moczu u mężczyzn przyjmujących pseudoefedrynę.

Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Sudafed

SUDAFED

Skład: 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny, laktoza, skrobia kukurydziana, powidon, stearynian magnezu; tlenek żelaza czerwony, hypromeloza, talk, makrogol 400, makrogol 8000.

Działanie: zmniejszanie przekrwienia błony śluzowej górnych dróg oddechowych, głównie śluzowej błony nosa oraz zatok przynosowych, dzięki czemu następuje zmniejszenie obrzęku i ograniczenie ilości wydzieliny i w konsekwencji udrożnienie nosa.

Cena: od około 14zł.

Wskazania: leczenie objawowe zapalenia błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych (zatkanie nosa, katar) w przebiegu przeziębienia, grypy oraz alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Działania niepożądane: objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia snu, omamy, wysypka, świąd.

Ciąża i karmienie piersią: bezwzględnie przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem, lek stosować tylko jeśli w opinii lekarza korzyści dla matki przewyższają zagrożenia dla płodu, nie stosować podczas karmienia piersią.

Otrivin

OTRIVIN

Skład: ksylometazoliny chlorowodorek, benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70 %, hypromeloza 4000, woda oczyszczona.

Działanie: ułatwienie oddychania przez nos osobom z zatkanym nosem, zapobieganie podrażnieniu i wysychaniu błony śluzowej nosa, ułatwianie odpływu wydzieliny ze zmienionych zapalnie zatok przynosowych.

Cena: od około 14zł.

Wskazania: podczas nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa pojawiającego się w trakcie przeziębieni, kataru siennego, zapalenia zatok, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, wspomagająco przy leczeniu zapalenia ucha środkowego.

Działania niepożądane: pieczenie w miejscu podania, nudności, bóle głowy,suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa,uogólniona reakcja alergiczna, niemiarowa albo przyspiesznona czynność serca, przemijające zaburzenia widzenia, bezsenność, zawroty głowy, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, drżenie.

Ciąża i karmienie piersią: nie należy stosować leku podczas ciąży, podczas karmienia piersią stosować jedynie po konsultacji z lekarzem.

Theraflu Zatoki

THERAFLU ZATOKI

Skład: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, sacharoza.

Działanie: przeciwgorączkowe, łagodzące objawy przeziębienia i grypy.

Cena: od około 13 zł.

Wskazania: objawowe leczenie dolegliwości pojawiających się w schorzeniach zatok – bóle głowy, niedrożność nosa oraz zatok połączona z bólami głowy oraz przekrwieniem i obrzękiem błony śluzowej.

Ciąża i karmienie piersią: nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Copyright 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.